Skip to main content

Cześć, jestem Piotrek Gniewkowski, ale mówią mi Xing! Podobno od kilku lat jestem pełnoletni, a od kilkunastu piszę, tworzę i udzielam się społecznie. Kocham kulturę, kocham o niej mówić – i mówię! Jak widać. Zawsze chciałem być dziennikarzem, albo specem od reklamy – jak dotąd całkiem dobrze idzie mi udawanie, że jestem!

Jestem też redaktorem naczelnym „Horrorów” na Facebooku – niby nic, a tak naprawdę to bardzo duży i poważny serwis. Jesteśmy zapraszani na premiery, przeprowadzamy sporo konkursów. Czemu horrory? Bo to podróż do innego świata. Polecam nas śledzić o tutaj: https://www.facebook.com/Horrory gdyż pojawia się u nas program TV, regularne, codzienne newsy lub wydarzenia zapraszające na pokazy filmowe.

No tak, bo prowadzę jeszcze amatorskie kino w Warszawskim miejscu Chwila. Taki fajny lokal blisko centrum, należy do rodziny Hołdysów. Świetna sprawa, miłe barmanki, duży ekran. Repertuar mamy bardzo szeroki, od podziału DVD/VHS po comiesięczne „Horrory” (ostatnia niedziela miesiąca) czy pokazy największej klasyki lub filmów zapomnianych – tu już tematyka dotyka wszystko, od komedii romantycznych po kino drogi.

Organizuje też akcje charytatywne, recenzuje filmy kinowe i sztuki teatralne, a czasami udzielam wywiadów. Zaczęło się od gazet, gdy organizowałem flash-moby, potem był np. Activist, gdy współtworzyłem poczytnego wtedy bloga, a kończąc na wywiadach radiowych np. dla Radia Roxy czy Polskiego Radia Czwórka (które polubiło mnie tak, że w nim recenzowałem również gry planszowe, albo opowiadałem o najgorszych filmach świata).

Pojawiam się też co jakiś czas w takim fajnym podcaście, nazywa się malefilmidlo.pl – gdzie bywam gościem. Polecam posłuchać, zawsze udostępniam na blogu.

Ogólnie ze mną jest wesoło, uczę się żonglować, zakładam kabaret i cykam zdjęcia mojego miasta na Cudowną Warszawę – http://instagram.com/cudownawarszawa czyli oczywiście moją stronę, którą też, oczywiście hobbystycznie prowadzę. A jak się szczególnie nudzę, to biorę płyn do baniek mydlanych, obręcze, aby bańki były gigantyczne i idę do parku, uszczęśliwiać spacerowiczów 🙂

Polecam mnie śledzić na Twitterze, przychodzić na pokazy i lubić mnie bardzo – bo warto. Zresztą, czemu nie?

Napisz do mnie na piotrek(małpa)niekulturalny.com.pl to pogadamy 🙂 Lub odnajdź mnie na serwisach społecznościowych, a boxy do tego znajdziesz w prawym menu na stronie głównej. O!