Skip to main content

W związku z wchodzącymi 25 maja 2018 roku przepisami RODO czyli unijnymi przepisami dotyczącymi danymi osobowymi informuję, że:

– Serwis niekulturalny.com.pl to prywatny blog o szeroko pojętej kulturze.

– Serwis niekulturalny.com.pl używa następujących wtyczek serwisów trzecich używających ciasteczek do możliwej identyfikacji użytkownika: Google Analytics, statystyk własnych serwera Zenbox, wtyczki społecznościowej Facebooka, wtyczki Twittera ukazującej mój prywatny timeline oraz wtyczki reklamowej Nextclick, która pod każdym postem proponuje dodatkowe artykuły w tym dwa reklamowe. Wtyczka o której mowa działa analizując moje własne treści znajdujące się na blogu i dopasowuje do nich propozycje.

– Organizowane na blogu niekulturalny.com.pl konkursy (przeprowadzane przez użycie specjalnego adresu email w domenie niekulturalny.com.pl) zbierają następujące dane: Imię, nazwisko, adres email. W przypadku wygrania nagrody rzeczowej (DVD, książka) osoba biorąca udział w konkursie proszona jest również o podanie swojego adresu pocztowego wraz z numerem telefonu. Wszystkie zgłoszenia są dobrowolne, a emaile konkursowe przenoszone do kosza w ciągu miesiąca od zakończenia konkursu, po kolejnych trzydziestu dniach są automatycznie i bezpowrotnie kasowane przez system. Konkursowe wiadomości email nie są udostępniane osobom trzecim, zwycięzców wybieram samodzielnie. Nikt inny nie ma dostępu do rzeczonej skrzynki. Dane personalne zwycięzców również nie są podawane do wiadomości publicznej – rzeczone osoby po zakończeniu konkursu otrzymują maila ze stosownym powiadomieniem. Dane użytkowników są chronione mocnym, wygenerowanym losowo hasłem, w przypadku jakiegokolwiek wycieku natychmiast po uzyskaniu o nim wiedzy powiadomię o zaistniałej sytuacji na blogu/fanpage’u.

– Wspomniane wcześniej wrażliwe dane analityczne Google Analytics kasowane są według regulaminu i najnowszych ustawień prywatności Google w terminie pół roku od dnia ich pozyskania. Przykładowe dane udostępniane ewentualnym reklamodawcom znaleźć można pod tym linkiem. Żadne informacje nie zawierają danych personalnych użytkownika, a jedynie przybliżony wiek, miasto i płeć (dane te pozyskiwane są np. z ustawień swojego własnego konta Google, które użytkownik podał zakładając konto np. na Gmail).

– Statystyki własne serwera Zenbox są wewnętrznymi statystykami serwera. Nie są zewnętrzną wtyczką i nikt oprócz administratora (mnie) nie ma do nich dostępu. Ogólna ilość UU miesięcznie zbierana przez serwer służy rozliczeniu z firmą Zenbox, u której serwery wykupuje się z góry na określony miesięczny ruch, a nie np. liczbę przetransferowanych megabajtów.

Przebywanie na blogu niekulturalny.com.pl jest dobrowolne. W przypadku braku zgody na jakiekolwiek zbieranie danych/ciasteczek należy bezzwłocznie opuścić stronę. Info o zgodzie na zbieranie cookies wyświetla się na dole ekranu tak na komputerach osobistych, jak i tabletach oraz smartfonach.