Skip to main content

Dziś tyko jeden film, bo przed majówką nie ma premier. Zawsze dziwią mnie takie sytuacje, gdy nic dobrego nie wchodzi. Ale cóż poradzić, zajmijmy się filmem System (Child 44). Tania środa z Cinema City i bilety za 14zł czekają 🙂

– System (Child 44)

7683172.3O czym: W Związku Radzieckim zaczynają znikać dzieci, a sprawa wyraźnie ma zostać zamieciona pod dywan. Pewien oficer postanawia na własną rękę odkryć co się dzieje.

Dlaczego tak: Bo są świetne nazwiska: Tom Hardy, Naomi Rapace, Gary Oldman czy Agnieszka Grochowska. Bo film jest odpowiednio mroczny, brutalny i nie chodzący na ustępstwa. Trup ściele się gęsto, władza nie daje sobie w kaszę dmuchać, a aktorzy dwoją się i troją aby wypaść jak najbardziej realnie. Zdjęcia są doskonałe, sceny walk dobrze wyreżyserowane, a motywacje bohaterów sensowne. Film jest długi, ale ani trochę nie nużący, ponieważ historia wciąga.

Dlaczego nie: Podobno jako ekranizacja książki niezbyt dobrze oddaje jej treść, prawie całkowicie zmieniając fabułę. Niektórzy narzekają też na zakończenie, podobno zbyt cukierkowe.

Kiedy: W kinie już teraz, sam z siebie to bardzo dobry film i jedyna nowa propozycja w tym tygodniu.

Cinema_City_Master_RGB_whiteBg

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: