Skip to main content

Dziś tylko jeden film, chociaż muszę Wam powiedzieć, że całkiem niezły. Niestety jesienne obowiązki coraz bardziej oddalają mnie od kina, ale postaram się to jak najszybciej naprostować i opisywać przynajmniej po dwie premiery. Sicario, bo o nim mowa z pewnością powinien dostać od Was w tym tygodniu szansę. Zastanawiałem się też nad pełną recenzją tego filmu, ale nie chciałem zaburzać cyklu, więc lecimy tak jak zawsze. Wszystko z okazji taniej środy 🙂 Biegnijcie do kina!

– Sicario

7701350.3O czym: Młoda agentka FBI zostaje skierowana do oddziału walczącego z groźnym kartelem narkotykowym.

Dlaczego tak: Ponieważ to naprawdę dobry film! Tak po prostu. Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin czy Daniel Kaluuya to wybitni aktorzy, którzy w każdej scenie dają z siebie wszystko. Grają całymi sobą: postawą, głosem, mimiką. Pod tym względem jest bardziej niż idealnie. Zdjęcia są ostre i bardzo szorstkie, przez co film nabiera niezwykle brudnego wyrazu, przez co wprost hipnotyzuje. Muzyka jest niepokojąca i świetnie dobrana. Fabuła jest dobrze napisana – nie cacka się z widzem: jest dużo przemocy, problemów, dużo śmierci i niezwykłego klimatu Meksyku. Film chociaż dość długi, ogląda się jednym tchem. Czasami myślałem nawet o tym, że właśnie ta produkcja powinna być drugim sezonem Detektywa.

Dlaczego nie: Bo duża dawka przemocy może przeszkadzać. Bo czegoś tu zabrakło, może lepiej poprowadzonych wątków, a może większego przyłożenia się do głównej fabuły. Nie każdy lubi takie filmy.

Kiedy: W tym tygodniu szczerze polecam. Nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią o tym filmie, więc marsz do kina!

Cinema_City_Master_RGB_whiteBg1-300x1641

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: