Skip to main content

Mastercard Off Camera startuje już dziś! Sprawdź najciekawsze premiery pierwszego weekendu imprezy. Propozycje przygotowała dla Was Marta Płaza – nasza specjalna krakowska wysłanniczka.

Już za chwilę już dzisiaj, startują pierwsze seanse tegorocznej, 12 już edycji festiwalu Mastercard Off Camera! Jeżeli nie wiecie jeszcze na jakie filmy się wybrać, łapcie nasz krótki przewodnik po najciekawszych wydarzeniach pierwszego weekendu imprezy. Jakich premier nie można przegapić? Gdzie warto zajrzeć? Sprawdźcie poniżej!

PIĄTEK

Przejmujący dramat o blaskach i cieniach młodości (Genesis), znakomity polski horror z domieszką dramatu (Wilkołak), a może dokument poświęcony ciemnej stronie komedii romantycznych (Romantic Comedy)? Krakowski festiwal zaczyna z wysokiego C, oferując widzom wachlarz przeróżnych emocji. Żeby tego jeszcze było mało, na wieczór zostawia prawdziwą bombę: seans hitowego dokumentu Kedi – sekretne życie kotów już o 21:00, na placu Szczepańskim, zupełnie za darmo! Krótko mówiąc, chodźcie oglądać śliczne kotki pod gołym niebem 😉

SOBOTA

To zdecydowanie dzień polskiego kina! W dużej sali Małopolskiego Ogrodu Sztuki, zobaczymy trzy świetnie przyjęte filmy rodzimych twórców: Słodki koniec dnia – Jacka Borcucha, Zabawa Zabawa – Kingi Dębskiej, oraz Córkę trenera – Łukasza Grzegorzka. Warto zapisać te tytuły w kalendarzu, tym bardziej że po seansie pierwszych dwóch, czeka na widzów spotkanie z twórcami!

NIEDZIELA

Niedzielne seanse otwiera Fuga, kolejny film Agnieszki Smoczyńskiej, która cztery lata temu zawojowała kina Córkami Dancingu. Nazwisko zobowiązuje, warto więc sprawdzić co po raz kolejny przygotowała dla nas artystka! Tego dnia spotkanie z twórcami czeka nas po seansie Banana Split – nietuzinkowego filmu o kobiecej przyjaźni. A gdy wieczorem najdzie nas ochota na historie z dreszczykiem, w pogotowiu czeka hipnotyczny Nóż + Serce – film z morderstwem w tle i Vanessą Paradis w jednej z głównych ról!

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: