Skip to main content

Końcówkę majówki w Krakowie, warto spędzić nadrabiając ostatnie seanse festiwalu Mastercard Off Camera. Finał imprezy już 5 maja, czyli w najbliższą niedzielę, a więc warto pospieszyć się z wyborem seansów! Ułatwiamy wam zadanie, dzięki szybkiemu przewodnikowi po najciekawszych filmach tego weekendu. Sprawdźcie sami, gdzie warto zajrzeć!

Bliscy wrogowie
Kategoria Policjanci i złodzieje, to zbiór mocnych filmów, o twardych bohaterach i ponurym świecie, w którym poczucie moralności jest rozmyte. Film Davida Oelhoffena przenosi nas na podparyskie przedmieścia, w sam środek konfliktów, pomiędzy przestępcami, a tymi którzy z nimi walczą. Mocno realistyczny film o świecie pozbawionym złudzeń, możemy zobaczyć jeszcze dwukrotnie:

3.05 (piątek) o 15:00 – Małopolski Ogród Sztuki
5.05 (niedziela) o 17:30 – Małopolski Ogród Sztuki

Córka Trenera
Świetnie przyjęty film Łukasza Grzegorzka, to melancholijne kino drogi, które przenosi nas w sam środek pewnego upalnego lata. Głównymi bohaterami są Wiktoria – obiecująca tenisistka i jej ojciec, a zarazem trener – Maciej, podróżujący po całej Polsce wysłużonym vanem, w drodze od jednego konkursu do drugiego. Gdy pewnego razu, w ich otoczeniu pojawia się Igor – młody chłopak, wprowadzający Wiktorię w świat młodzieńczego buntu, na dotąd niezachwianej relacji na linii ojciec-córka, pojawi się rysa. Film, który koniecznie trzeba zobaczyć!

4.05(sobota) o 12:15– Małopolski Ogród Sztuki (PANEL Q&A PO SEANSIE!)
5.05(niedziela) o 10:00 – Małopolski Ogród Sztuki

The Most Beautiful Couple
Jak przyznają sami twórcy festiwalu, jest to film, który „trudno „włożyć” do jednej gatunkowej szufladki”. Balansuje gdzieś pomiędzy historią o wychodzeniu z bolesnej traumy, a thrillerem zemsty. Początek filmu przywodzi na myśl kultowe Funny Games Michaela Hanekego. Bajeczne wakacje na Majorce młodego małżeństwa, zostają brutalnie przerwane, gdy do ich mieszkania włamuje się trzech młodych mężczyzn. Dochodzi do napadu na tle seksualnym. Akcja filmu nie koncentruje się jednak na samym wydarzeniu, jak na tym co z bohaterami dzieje się dwa lata później. Chcecie poznać odpowiedź na to pytanie? Udzieli jej ostatni seans filmu:

5.05 (niedziela) o 15:15 – Małopolski Ogród Sztuki

The Fireflies are gone
Nastrojowy coming of age film, rozgrywający się sennej mieścinie, kanadyjskiej prowincji Quebec. Główną bohaterką filmu jest nastoletnia Léonie , która tylko marzy o tym, aby wyrwać się z tej dziury jak najszybciej. Z poczucia osamotnienia zdaje się wyrywać ją nowo poznany chłopak, starszy od dziewczyny Steve, który uczy ją gry na gitarze, co będzie stanowiło początek pięknej, opartej na wzajemnym zrozumieniu i zaufani więzi. Piękne zdjęcia, nastrojowa muzyka, przeniosą nas w świat, który zostanie z nami na długo.

3.05 (piątek) o 20:00 – Małopolski Ogród Sztuki
4.05 (sobota) o 17:30 – Małopolski Ogród Sztuki

Metal Heart
Film opowiada historię bliźniaczek – Emmy i Chantal, które różnią się od siebie pod każdym możliwym względem. Od charakteru, przez styl, aż po plany na przyszłość. Długi wyjazd rodziców, postawi dziewczyny przed koniecznością wzięcia odpowiedzialności za dom, ale i siebie nawzajem. Czy uda się naprawić siostrzane relacje? Sprawy z pewnością nie ułatwi, pewien przystojny chłopak, wprowadzający się do domu obok. Debiutancki film irlandzkiego aktora Hugh O’Conora, możemy zobaczyć jeszcze dwukrotnie.

3.05 (piątek) o 17:30 – Małopolski Ogród Sztuki
5.05 (niedziela) o 12:45 – Małopolski Ogród Sztuki

tekst napisała nasza specjalna wysłanniczka Marta Płaza

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: