Skip to main content

Kolejny tydzień newsów ze świata kultury i kina! Bo w tym świecie ciągle coś się dzieje.

Wielbiciele kina moralnego niepokoju (w tym ja) dostali całą paczkę godnych ich filmów. Największym hitem okazuje się oczywiście Rekinado 3: O rybia płetwa!, ale zaraz za nim plasuje się Atak trójgłowego rekina, Lake Placid vs Anaconda – czyli połączenie dwóch kultowych horrorów o zwierzętach (Alikator i Anakonda), oraz Lavalantula czyli pająki z wnętrza wulkanu. Pierwszy z nich ma już zapowiedzianą kontynuację i jeśli jesteś świrniętym fanem bardzo złych filmów – to czeka Cię cudowny weekend z takimi „wielkimi” świata kina jak Tara Reid, David Hasselhoff, Ian Ziering, Jerry Springer, Chris Jericho, Danny Trejo, czy Rob Van Dam.

8466_176592

W czwartkową noc zmarła Weronika Migoń, reżyserka. Autorka filmu: Facet (nie)potrzebny od zaraz. Miała 38 lat.

Pacific Rim, Top Gun i Jurassic World oficjalnie z sequelami! Pierwszy z nich w zadebiutuje w 2017, drugi daty jeszcze nie ma, a trzeci pojawi się w 2018. Ciekawa sytuacja ma się zwłaszcza z Top Gunem, gdyż Tom Cruise zapowiedział, że nie będzie w nim komputerowych efektów specjalnych, a wszystko będzie naturalne.

Powstaje kinowy „Słoneczny Patrol” czyli film o dzielnych ratownikach. Produkcja powstaje w wielkich bólach od niezliczonej ilości lat i przewinęło się przez nią sporo scenarzystów i reżyserów. Podobno tym razem się uda, a w głównej roli zobaczymy The Rocka czyli Dwayna Jonhsona. W rolach epizodycznych David Hasselhoff i Pamela Anderson

71277_2.12

Fantastyczna Czwórka oraz ekipa X-men dostaną wspólny film! Jeśli jesteście fanami obu serii, to z pewnością jest na co czekać. Złą wiadomością jest jednak to, że trochę sobie poczekamy. Najpierw wszak premiera X-Men: Apocalypse (2016), później (a nawet wcześniej bo już w tym miesiącu) solowa Fantastyczna Czwórka, w 2017 Fantastyczna Czwórka 2 i dopiero wtedy wspólny, jeszcze nienazwany film.

wpid-screenshot_2014-12-14-18-08-15

Tragedia w USA – podczas premiery filmu „Wykolejona” (u nas za tydzień) pracownik kina wyjął broń i zaczął strzelać do ludzi. Zabił 2 osoby a ranił 7. Następnie popełnił samobójstwo. Tragedia miała miejsce prawie równo trzy lata, po innej strzelaninie – na pamiętnej premierze Batmana.

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: