Skip to main content

Dzień dobry! Witajcie w najnowszym poście dotyczącym najnowszej oferty Playstation Plus. Tym razem widzimy się podczas kwarantanny, praktycznie mamy kwiecień i to również tego miesiąca dotyczyć będzie dzisiejszy wpis. Już za tydzień czekają nas dwie wspaniałe gry, jedną z nich mam już za sobą, o drugiej dużo słyszałem i chętnie sprawdzę jak się nią gra. A o jakich tytułach mówię? Szczegóły w poście!

Czym jest PS+? (PS Plus)

PS+ (Plus) to usługa abonamentowa, która pozwala grać online na konsolach z rodziny Playstation. Miesięczna subskrypcja kosztuje aktualnie 37zł, roczna natomiast 240zł. Oprócz możliwości gry online wszyscy abonenci otrzymują również dostęp do bezpłatnych dodatków, zniżek, a także dwóch pełnych gier w miesiącu. Nowe tytuły zostają ujawnione w ostatnią środę miesiąca, a pojawiają się „do ściągnięcia” w pierwszy wtorek. #Ważne – posiadając opłacony abonament możecie dodawać gry do Biblioteki, ale oczywiście nie musicie w nie grać. Możecie je po prostu zbierać. Dodać można jedynie produkty aktualnego miesiąca, ale w późniejszym terminie grać (i pobierać) wszystkie dodane wcześniej. #Ważne2 gry nie są nasze na zawsze, działają dopóki opłacamy abonament. Jeśli tego nie robimy tracimy do nich dostęp, który jednak po ponownym opłaceniu abonamentu wraca (chociaż Sony zastrzegło, że nie musi tak być z każdym

Co w kwietniu 2020 na PS Plus?

W tym miesiącu oferta PS+ pojawiła się znów odrobinę wcześniej (kolejny wyciek), chociaż ja postanowiłem poczekać na oficjalne zapewnienie (pojawiło się dziś) i dlatego wracam z nim do Was dopiero teraz. W kwietniu zagramy w rewelacyjne Uncharted 4 czyli grę przygodową podobną do Tomb Raidera (tylko o niebo lepszą, a dodatkowym jej atutem niech będzie fakt, że jej „trylogię” dostaliśmy w styczniu również w PS Plus) oraz w całkiem nieźle oceniane wyścigi DIRT 2. O tych ostatnich nie wiem zbyt wiele, ale podobno również są sztosem. Chętnie zagram, bo wszelkie rajdówki zawsze przyjmuję z otwartymi rękami.

Uncharted 4 to jedna z najlepiej ocenianych i najważniejszych produkcji sięgających czasów Playstation 3. Wchodzimy w skórę Nathana Drake’a – młodego złodzieja dzieł sztuki, który upodobał sobie za pole do popisów ruiny prastarych cywilizacji albo pozostałości po piratach czy innych możnych tego świata. Przemierzamy więc kilometry świątyń czy tropikalnych lasów, a także wspinamy się bez opamiętania na mnóstwo podejrzanie niestabilnych skał. W dubbingu rewelacyjny Jarosław Boberek.

DiRT Rally 2.0 to realistyczny symulator rajdów samochodowych w którym dostajemy możliwość prowadzenia ponad 50 prawdziwych rajdów samochodowych. Model jazdy jest wymagający i zaskakujący jednocześnie – na pewno sprawi Wam wiele frajdy. Ja osobiście nie słyszałem o nim zbyt wiele, ale zewsząd napływają głosy, że to mocny strzał na kwiecień.

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: