Skip to main content

Musicie wiedzieć, że moja seria „Okiem Geeka” trwa w najlepsze. We wrześniu znajdziecie u mnie recenzje dwóch wielkich gier – Control od Remedy oraz Age of Wonders: Planetfall. Wszystkie dostałem do testów od CDP.pl – więc czeka Was trochę lektury z gatunku „czy warto” 🙂 Ale to oczywiście nie jedyne atrakcje „września” – w końcu (jak sugeruje tytuł) wpadliście tu poczytać o najnowszych darmowych produkcjach w ramach PS+ na wrzesień 2019.

Czym jest PS Plus?

PS+ (Plus) to usługa abonamentowa, która pozwala grać online na konsolach z rodziny Playstation. Miesięczna subskrypcja kosztuje aktualnie 37zł, roczna natomiast 240zł. Oprócz możliwości gry online wszyscy abonenci otrzymują również dostęp do bezpłatnych dodatków, zniżek, a także dwóch pełnych gier w miesiącu. Nowe tytuły zostają ujawnione w ostatnią środę miesiąca, a pojawiają się „do ściągnięcia” w pierwszy wtorek. #Ważne – posiadając opłacony abonament możecie dodawać gry do Biblioteki, ale oczywiście nie musicie w nie grać. Możecie je po prostu zbierać. Dodać można jedynie produkty aktualnego miesiąca, ale w późniejszym terminie grać (i pobierać) wszystkie dodane wcześniej. #Ważne2 gry nie są nasze na zawsze, działają dopóki opłacamy abonament. Jeśli tego nie robimy tracimy do nich dostęp, który jednak po ponownym opłaceniu abonamentu wraca (chociaż Sony zastrzegło, że nie musi tak być z każdym tytułem).

Co we wrześniu 2019 w PS Plus?

Dwa wielkie tytuły! Przyznam szczerze, że jestem w tym miesiącu bardzo zadowolony i Sony wykonało kawał dobrej roboty! We wrześniowym PS Plus dostaniemy więc Batman: Arkham Knight oraz Darksiders III.

Pierwszego tytułu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – Batman widziany zza pleców czyli doskonała historia, dziesiątki wciągających walk i prowadzenie rozbudowanych śledztw w klimatach mrocznego Gotham.

Darksiders III opowiada natomiast o jednym z jeźdźców apokalipsy – niejakiej Furii. Tu również dostajemy sporo zagadek, walk z potworami i trochę diabelskich klimatów przywodzących na myśl serię God of War (ale tą z PS2/PS3). Posiadam w swojej kolekcji dwie pierwsze części – i chociaż nie jestem przesadnie zakochany, bo gry są dość trudne w „staroszkolny” sposób – tak doceniam ten klimat i lekki humor.

Chociaż obie gry mogą sprawiać wrażenie podobnych do siebie, tak każda znajdzie swoich zwolenników – to naprawdę świetne, dobrze oceniane tytuły, w dodatku ten drugi nie skończył jeszcze roku – więc możemy o Darksiders III mówić w kategorii nowości. Ja co prawda zagram jedynie w Batmana, ale do kolekcji dodam z wielką chęcią! Gry pojawią się już w najbliższy wtorek.

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: