Skip to main content

Sherlock_PLAKATBaker Street w epoce parowozów, stylowych dorożek, cylindrów i surdutów. Sherlock Holmes po raz pierwszy na Wielkim Ekranie Multikina tylko 7 stycznia 2016!  

Multikino razem z Best Film i BBC Worldwide zapraszają na przedpremierowy pokaz pełnometrażowego filmu z bohaterami kultowej serii o  przygodach najbardziej znanego detektywa na świecie – „Sherlock i upiorna panna młoda” 7 stycznia o godz. 20.00 w Multikinie.

Tej zimy fani Sherlocka będą mieli szansę uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu. Sherlock po raz pierwszy trafi na ekrany kin, a zdobywcy nagród Emmy®  Benedict Cumberbatch i Martin Freeman zadebiutują w swoich kultowych rolach jako Sherlock Holmes i Dr Watson na dużym ekranie.  Sherlock i upiorna panna młoda to pełnometrażowy film z bohaterami kultowej serii, którego akcja toczy się w wiktoriańskim Londynie roku 1895. Jego scenariusz został napisany przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Na ekranie poza Cumberbatchem i Freemanem pojawią się między innymi Rupert Graves, Una Stubbs, Louise Brealey, Amanda Abbington. Reżyserem jest Douglas Mackinnon (Doctor Who, Line of Duty).

Dodatkowo kinowa publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję zobaczyć 20 minutowy ekskluzywny materiał – wycieczkę po Baker Street 221B ze współscenarzystą i producentem wykonawczym Stevenem Moffatem, a także making of z planu filmowego z udziałem Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana.

Tym razem robimy ogromny krok w przeszłość – aż do wiktoriańskiego Londynu, którego ulice nigdy nie wyglądały tak znakomicie – mówi Steven Moffat.

To nie będzie jednak zupełnie inna produkcja – dodaje Mark Gatiss. To jest nadal ten sam Sherlock, ma się nawet wrażenie, jakbyśmy zawsze kręcili go w roku 1895 roku. Ma tę samą wrażliwość. Oczywiście mówi trochę innym językiem, ale staraliśmy się, żeby był tak samo bystry i dowcipny, jak ten współczesny. W przeciwnym razie uzyskalibyśmy efekt zakurzonej i archaicznej historyjki z przeszłości, co zupełnie nas nie interesowało.

Poznajcie Sherlocka w roku 1895! Sherlock i upiorna panna młoda zostanie pokazany w polskich kinach tylko raz, w ramach specjalnego wydarzenia przed telewizyjną premierą, które odbędzie się 7 stycznia w Multikinie.

Wydarzenie Sherlock i upiorna panna młoda będzie można zobaczyć 7 stycznia o godz. 20.00 w wybranych  kinach sieci Multikino: Elbląg, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań 51, Poznań – Malta, Poznań – Stary Browar, Radom, Rzeszów, Rybnik, Słupsk, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Wola, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Arkady, Wrocław – Pasaż, Zabrze, Lublin, Katowice, Olsztyn.

 Bilety na specjalny pokaz Sherlock i upiorna panna młoda można nabyć od 17 grudnia 2015 w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

multikino-logo-1

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: