Skip to main content

Witajcie w najnowszym aktualnie w kinie! W tym tygodniu co prawda weszło trochę filmów, aczkolwiek tylko jeden wydał mi się na tyle ciekawy, aby w ogóle go opisywać. Dlatego we wpisie pojawi się wyłącznie moja opinia o Szybkich i Wściekłych 8 czyli najnowszych przygodach zgrai zabijaków w najszybszych samochodach świata. Dla osób, które chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o filmie – na moim blogu, dokładnie post niżej znajdziecie też pełną recenzję tego niezwykłego hitu. Wpis powstał oczywiście z okazji taniej środy w Cinema City – warto odwiedzić tę sieć, oj warto! Mnie natomiast możecie odwiedzić na Facebooku czy Twitterze!

– Szybcy i wściekli 8

O czym: Tajemnicza kobieta zmusza Dominica Torreto do ponownego wejścia na drogę zbrodni.

Dlaczego tak: To bardzo fajny film akcji w dodatku z mega dobrą obsadą, w filmie m.in. Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson, Michelle Rodriquez, Tyrese Gibson, Ludacris, Charlize Theron czy Kurt Russel! FF8 to pierwsza część nakręcona po śmierci Paula Walkera, ale mimo jego nieobecności produkcja nadal trzyma swój stały poziom. Fabuła jest odświeżona, zaskakująca i dobrze napisana, a efekty specjalne naprawdę imponujące! Niektóre sceny zapierają dech w piersi, a pomysły scenarzystów sprawiają, że niejednokrotnie łapiemy się za głowę z soczystym WTF na ustach. No i jeśli oglądaliście poprzednie części, albo chociaż od czwórki w górę – nie możecie tego przegapić.

Dlaczego nie: W filmie niestety brakuje wyścigów samochodowych, boli również brak kaskaderki, który został zastąpiony efektami specjalnymi – teoretycznie różnicy nie widać, ale tak naprawdę to ją czuć. Ścieżka dźwiękowa też nie jest najlepsza – brakuje jakichś fajnych utworów, które na długo zapadają w pamięć. No i o ile film doskonale się zaczyna, a „śnieżny” finał jest bardzo okej – całość to jednak mało kolorów,  brak nagich kobiet, a i zapach spalin jest jakiś taki bardziej „eco” chociaż w fabule przewijają się nawet czołgi. Ja wiem, że od pewnego czasu seria skupia się na mordoklepce, ale co im szkodzi ubrać w to formę kilku fajnych rajdów z prawdziwego zdarzenia?

Kiedy: Moi zdaniem to natychmiast! Co prawda ósma część tej serii nie jest pozbawiona wad, ale jeśli jesteście fanatykami szybkich samochód i nieprawdopodobnych zwrotów akcji – wszystko jej wybaczycie. Najlepsza premiera tego tygodnia!

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: