Skip to main content

Już w najbliższy długi weekend szał pokazów przedpremierowych w Warszawskim kinie Atlantic! Na ekranach pojawią się:

Song to song: 28 – 30 kwietnia,

„Song to Song” to współczesny romans rozgrywający się w fascynującym świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie zaistnienia w show biznesie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza (Portman).

Martwe wody: 1 – 3 maja,

1910 rok, Flandria na północy Francji, ukochana rodzinna kraina reżysera. W okazałej willi żyje miejscowa arystokracja. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle na lokalnej plaży pojawia się gruby detektyw z asystentem, by rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć. A między arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.

Zwyczajna dziewczyna: 1 -3 maja,

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie „gadki szmatki”, czyli… kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i… przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

Jutro będziemy szczęśliwi: 28 kwietnia – 4 maja

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…

Ponieważ zapowiada się deszczowa majówka, a dobrego kina nigdy za wiele – przygotowałem dla Was konkurs!

Zasady są proste: polub konkursowego posta na mojej fejsbukowej stronie (fanpage też polub!) oraz wyślij maila na adres konkurs@niekulturalny.com.pl – w temacie wiadomości podaj tytuł filmu, który chcesz zobaczyć – a w treści swoje imię i nazwisko. Dni i godziny seansów to: Song to song 29 kwietnia o 17:40, Jutro będziemy szczęśliwi 1 maja o 18:40, Zwyczajna dziewczyna 2 maja o 17:40 oraz Martwe wody 3 maja o 17:40.

Zaproszenia oczywiście są podwójne, obowiązują na wskazany seans. Zwycięzców wybierze niezwiązana z konkursem „sierotka”.

Konkurs trwa do piątku 29 kwietnia do godziny 12:00 i kilkanaście minut po tej godzinie zacznę kontaktować się ze zwycięzcami – sprawdzajcie email, bo pierwszy seans tego samego dnia!

Nagród nie można spieniężyć 🙂 Ale można w mailu zaznaczyć, że jeśli np. nie będzie zgłoszenia na jakiś film, bo wszyscy wybiorą przykładowo Song to song i wyślą maila właśnie na niego, to z chęcią weźmiesz to co zostanie 🙂 Taki bonus, a podwaja szansę!

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: