Skip to main content

Dziś niestety opisuje jedynie trzy filmy… Tak, dla mnie to mało, ponieważ strasznie zależało mi, aby zobaczyć komedię sensacyjną Grimsby, ale niestety wyjazd za miasto, aby w spokoju rozkoszować się Oscarową galą nie pozwolił mi zobaczyć wszystkiego. Ale co zobaczyłem to opisuje, a są to: Pokój czyli historia kobiety i jej pięcioletniego syna, którzy znajdują się od lat w zamknięciu, właśnie w małym pokoju. 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach czyli komedia romantyczna produkcji naszej opowiadająca o… miłości różnej. A zakończymy filmem Bogowie Egiptu czyli filmem z dużą ilością walk, efektów specjalnych i Gerardem Butlerem w roli tego złego.

 – Pokój

7723185.3O czym: Pewna kobieta i jej pięcioletni syn mieszkają w małym pomieszczeniu, które nazywają pokojem. Chłopiec jednak nie zdaje sobie sprawy, ze za zamkniętymi drzwiami istnieje prawdziwy świat.

Dlaczego tak: Bo Brie Larson dostała Oscara za pierwszoplanową rolę kobiecą. Bo młodziutki Jacob Tremblay to chyba najbardziej przekonująca rola dziecięca w historii kinematografii! Serio, dziwię się, że nie był nominowany do najważniejszej z nagród. Bo to bardzo naturalnie zagrana i niezwykle przerażająca historia – w której tak naprawdę nie ma brutalnych treści, bo rzecz została ugryziona w spokojny, nawet bardzo poetycki sposób. Bo większości moich znajomym historia przedstawiona w filmie złamała serce…

Dlaczego nie: … aczkolwiek mi nie, chociaż mam świadomość jak dobry to jest film. Boli, ale nie łamie mi serca. Bo wydaje się być za długi, końcówka powinna być skrócona o przynajmniej 15 minut, aktualna trochę popada w bełkot i brakuje w niej tego czegoś.

Kiedy: To najlepszy film tygodnia! Grzechem i wielkim nietaktem byłoby go nie znać.

 – 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

7724526.3O czym: A to jest bardzo dobre pytanie o czym. O miłości chyba, bo to komedia romantyczna.

Dlaczego tak: Bo Joanna Opozda się rozebrała! Bo fabuła stara się być spójna i przeplatać pomiędzy bohaterami. Bo muzyka jest świetna. Bo jest tu bardzo dużo znanych twarzy, nawet w małych rolach: Alicja Bachleda-Curuś, Zbigniew Zamachowski, Maciej Zakościelny, Leszek Lichota, Piotr Głowacki, Paweł Domagała, Klaudia Halejcio, Basia Kurdej-Szatan czy nawet Liber – a to dopiero początek listy. Dosłownie cały Pudelek ludzi przewija się przez cały film….

Dlaczego nie: … bo niektórzy są dosłownie przez jedną i to niemą scenę. Bo główne „kobiety” z fabuły są brzydsze niż drugoplanowe. Bo film nie jest ani zabawny. ani romantyczny, ani ciekawy. Jest w nim dużo smutku i dramatycznych zrywów. Bo aktorzy grają dużo poniżej swoich możliwości, a niektórzy wręcz się upokarzają. Bo ciągle te same miejsca oraz ujęcia Warszawy zaczynają nudzić. Bo mam wrażenie, że scena „koncertu” została przeklejona z Wkręconych 2. Bo tytuł kłamie i robi z ludzi idiotów –  w fabule nikt nawet jednym zdaniem do tego nie nawiązuje, brak chociażby statycznych plansz z cechami, albo monologu na koniec czego się przez historię dowiedzieliśmy. Tak więc chociaż faceci są skrajnie różni, to nie dowiedziałem się niczego, co zostało mi obiecane poprzez plakat.

Kiedy: Idźcie na Płanetę Singli – chyba nadal grają.

 – Bogowie Egiptu

7724416.3O czym: Pospolity złodziej przyłącza się do wyprawy Boga wiatru.

Dlaczego tak: Generalnie to bardzo ładna i szalenie pomysłowa opowieść, która ma kilka naprawdę fajnych patentów, niesamowitą scenografię, muzykę, Gerarda Butlera – tym razem w roli tego złego i przepiękne cycki równie uroczej Courtney Eaton.

Dlaczego nie: Bo efekty specjalne są do kitu, wygląda to czasami jak film sprzed 10 lat, a czasami jak odcinek jakichś serialowych transformersów i bardzo ciężko się przyzwyczaić do faktu, że partactwo przykrywają po prostu brakiem ostrości i rozmyciami. Bo naprawdę nie wiedziałem co się dzieje, raz robią w jeden sposób, aby minutę później zmienić plany nie informując o tym widza – przez co, co chwilę zadawaliśmy sobie z przyjaciółką pytanie – ale dlaczego on zrobił X – i co zabawne, nie dało się na to logicznie odpowiedzieć. Polski dubbing jest znośny, nie ma tam dużych nazwisk – ale pojawiły się błędy gramatyczne, co jest niewybaczalne. Zresztą tak samo jak fakt, że nie ma seansów 2D po angielsku, a to już jest kurwa przesada.

Kiedy: W kinach ostatnio niedosyt tego typu filmów więc można się wybrać, ale brak wersji z napisami to policzek w naszym kierunku. Można, aczkolwiek nie trzeba.

Cinema_City_Master_RGB_whiteBg1-300x1641

 

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: