Skip to main content

Komediowy przebój polskich kin „Moje córki krowy”, naszpikowany gagami familijny „Misiek w Nowym Jorku”, porywający dokument o bohaterskim Janie Karskim, a także komedie o powrocie do przeszłości i trudnym romansie z gwiazdą rocka. A z klasyki kina dwie części znakomitego „Brata” w reżyserii Aleksieja Bałabanowa. Poznajcie pełny program lipcowych premier VOD od Kino Świat!

 

1.     „Moje córki krowy” (2015)
Premiera VOD: 5 lipca 2016

4Obsypany nagrodami wielki komediowy przebój polskich kin w reżyserii Kingi Dębskiej („Hel”). W rolach głównych zobaczymy plejadę znakomitych polskich aktorów: Agatę Kuleszę („Ida”), Gabrielę Muskałę („Chce się żyć”), Mariana Dziędziela („Pod Mocnym Aniołem”), Marcina Dorocińskiego („Obława”) oraz Łukasza Simlata („Pani z przedszkola”).

„Moje córki krowy” to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Marta (Agata Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Gabriela Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

 

2.     „Misiek w Nowym Jorku” (2016)
Premiera VOD: 1 lipca 2016

image012Twórcy kultowych hitów stacji Cartoon Network przedstawiają familijną komedię o białym miśku w wielkim mieście. Wypełniona gagami animacja „Misiek w Nowym Jorku” zabierze dużych i małych widzów w pełną przygód i śmiechu podróż – od śniegów Arktyki do centrum Ameryki. A niedźwiedź polarny o gołębim sercu udowodni i ludziom, i zwierzakom, że spoko z niego misiek!

Źle się dzieje na biegunie! Chciwy przedsiębiorca planuje wybudować tam sieć centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych. Już teraz na północy pojawiają się tłumy turystów, śmiecąc i zakłócając spokój zwierzakom. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem, dostaje arcytrudne zadanie. Ma wyruszyć do Nowego Jorku – siedziby biznesmena – i zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocuje serią nieporozumień, które rozbawią wszystkich do białości!

 

3.     „Karski i władcy ludzkości” (2015)
Premiera VOD: 19 lipca 2016

image013Zrealizowany w nowatorskiej formule, łączącej unikalne materiały archiwalne i sekwencje animowane, film wybitnego dokumentalisty, laureata prestiżowej nagrody EMMY, Sławomira Grünberga. Historia Jana Karskiego – bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański „Newsweek” uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku.

Jan Karski, pseudonim „Witold”, jako pierwszy człowiek na świecie ujawnił przed państwami zachodniej koalicji okrucieństwa i masowe zbrodnie, jakich hitlerowcy dopuszczali się na terenie Polski. Był emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego, potajemnie wysłanym do warszawskiego getta z misją rozpoznania sytuacji Żydów w przededniu „ostatecznego rozwiązania”. Jego celem było przekazanie światu wstrząsających informacji o tragedii narodu żydowskiego.

 

4.     „Znam kogoś, kto Cię szuka” (2015)
Premiera VOD: 8 lipca 2016

image014Andrzej Chyra i para francuskich nastolatków w historii o dorastaniu i dojrzewaniu do prawdziwych uczuć.

Józef (Andrzej Chyra) przyjeżdża do Francji, aby wyjaśnić sprawy z przeszłości. Zatrzymuje się w domu polskiego imigranta, który mieszka z nastoletnią córką, Rose. Obcy mężczyzna budzi zainteresowanie i zmysły dziewczyny. Fascynacja przeradza się w subtelną przyjaźń, która pociąga za sobą przysługę – Józef szuka porzuconego dawno temu syna, z którym Rose chodzi do szkoły. Pośrednicząc między ojcem a synem, dziewczyna odkrywa nagle, czym jest zakochanie i czego potrzebuje jej dorastające ciało. Pożądanie budzi zazdrość, odrzucenie – gniew. Zaczyna się nowa podróż – do kraju przeszłości, Polski, gdzie każde z nich znajdzie brakujący kawałek swojej życiowej układanki.

 

5.     „Powrót do młodości” (2015)
Premiera VOD: 29 lipca 2016

image015Jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów komediowych, Kad Merad („Jeszcze dalej niż północ”, „Przychodzi facet do lekarza”), powraca w znakomitej komedii w stylu „Jutro będzie futro” o sentymentalnej podróży do przeszłości i czasów młodości.

Eric (Franck Dubosc) i Patrice (Kad Merad) są przyjaciółmi od czasów liceum. W pewnym momencie jednak ich drogi się rozeszły, a każdy z nich wybrał zupełnie inne życie. Eric to lubiący dobrą zabawę lekkoduch, zmieniający partnerki jak rękawiczki. Patrice z kolei wybrał życie monogamicznego ojca i męża. Pewnej nocy, gdy przyjaciele wspominają przy alkoholu dawne czasy, niespodziewanie przenoszą się do 1986 roku, kiedy mieli zaledwie 17 lat. Powrót do przeszłości okazuje się wymarzoną szansą na naprawę błędów młodości i sprowadzenia życia na właściwe tory.

 

6.     „Groupies nie zostają na śniadanie” (2010)
Premiera VOD: 22 lipca 2016

image017Młodzieżowa komedia romantyczna o perypetiach miłosnych zwyczajnej dziewczyny i popularnej gwiazdy rocka.

Lila (Anna Fischer) wróciła właśnie do domu z rocznego pobytu w Ameryce. Zupełnym przypadkiem poznaje charyzmatycznego Chriza (Kostja Ullmann), dla którego wkrótce traci głowę. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że poznany mężczyzna jest wokalistą wyjątkowo popularnego zespołu Berlin Mitte i szaleją za nim wszystkie nastolatki. Gdy Lila odkrywa, w kim się zakochała, akcja zaczyna toczyć się lawinowo. W obronie uczucia dziewczyna zmuszona jest walczyć z natrętną prasą, a także chronić ukochanego przed intrygami zazdrosnych fanek.

 

7.     „Słyszę Twoje myśli” (2014)
Premiera VOD: 15 lipca 2016

image021Wielokrotnie nagrodzony na festiwalach błyskotliwy i pełen suspensu thriller science fiction o telepatii i konsekwencjach ingerencji w ludzki umysł.

Grupa genialnych studentów bez grosza konstruuje supernowoczesną maszynę, pozwalającą czytać w ludzkich myślach. Wkrótce ich życie znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie, zaś sam wynalazek zacznie zagrażać nie tylko niezależności ludzkiego umysłu, ale i przyszłości wolnej woli.

 

8.     „Nasz biały wielbłąd” (2015) 
Premiera VOD: 15 lipca 2016

image029Ekscytujące przygodowe kino drogi, które rozgrzeje serca dzieci i dorosłych.

Bayir jest 12-letnim sumiennym pasterzem owiec, który opiekuje się również dwoma, należącymi do rodziny, wielbłądami – matką i jej cielęciem. Wraz z rodzeństwem szczególną miłością obdarza małego wielbłąda, którego narodziny dziadek uznał za dobrą wróżbę dla całej rodziny. Gdy ojciec sprzedaje młode, by spłacić długi, zrozpaczona matka cielęcia w popłochu ucieka. Kierując się troską o szczęście rodziny, Bayir postanawia odnaleźć oba wielbłądy i sprowadzić je do domu. Zaopatrzony w drobne zapasy wsiada na duży motocykl i wyrusza w podróż pełną przygód.

 

9.     „Czar miłości” (2013)
Premiera VOD: 15 lipca 2016

image030Czarująca i lekka brytyjska komedia romantyczna porównywana do „Dziennika Bridget Jones” o poszukiwaniu miłości, trudach dorosłości i poznawaniu samego siebie.

Becky (Georgia Maguire) jest młodą dziewczyną, która właśnie skończyła studia i rozpoczyna pracę w biurze. Jej życie jest jednak dalekie od ideału – mieszka z rodzicami, boi się o utratę dopiero co zdobytego etatu, a do tego wciąż marzy o wielkiej nieodkrytej jeszcze miłości z prawdziwego zdarzenia. Gdy jej mama wyjeżdża na wakacje, Becky postanawia trochę zaszaleć. Niespodziewanie wdaje się w romans z szefem (Tim Plester), a także zaczyna poważnie interesować się jednym ze współpracowników (Royce Pierreson).

 

10.  „Brat” (1997)
Premiera VOD: 8 lipca 2016

image031Jeden z największych przebojów kasowych rosyjskiego kina gangsterskiego. Wnikliwe i niepokojące spojrzenie na wpływ wojny na pokolenie młodych Rosjan. Film zyskał miano kultowego nie tylko w samej Rosji, a charyzma odtwórcy głównej roli – Siergieja Bodrowa Juniora przetrwała jego śmierć.

Weteran wojny w Czeczenii, Daniła (Siergiej Bodrow Jr.), zostaje wysłany przez matkę do brata, mieszkającego w Sankt Petersburgu. Dzięki jego znajomościom znajduje pracę jako płatny zabójca na usługach lokalnej mafii. Umiejętności nabyte w wojsku doskonale sprawdzają się w nowych okolicznościach. Gdy jego brat wpada w kłopoty, Daniła musi wziąć sprawy w swoje ręce.

 

11. „Brat 2” (2000)
Premiera VOD: 8 lipca 2016

image032Kontynuacja znakomicie przyjętego w Rosji i na świecie kryminalnego thrillera „Brat” Aleksieja Bałabanowa.

Po kilku miesiącach spędzonych w Sankt Petersburgu Daniła wraca do Moskwy. Na miejscu spotyka się z Konstantinem, byłym towarzyszem z wojska, którego brat podpisał trefny kontrakt z amerykańską drużyną hokejową. Gdy Konstantin ginie, Daniła postanawia wyjechać do Chicago. Chce odkryć prawdę i pomścić przyjaciela, wymierzając sprawiedliwość.

 

12.  „Oskarżeni: Sprawa Jeana” (2016)
Premiera VOD: 1 lipca 2016

image04050-letni Jean za namową żony zatrudnia się jako kierowca u majętnej starszej wdowy Colette. Mężczyzna szybko zaskarbia sobie sympatię kapryśnej lecz dowcipnej staruszki. Okazuje się, że oboje uwielbiają malować. Wkrótce Colette zaczyna dawać mu lekcje. Z czasem ich przyjaźń przeradza się w miłość. Idyllę obojga przerywa jednak tragiczna wiadomość o zbliżającej się śmierci Colette. Nie godząc się z kapryśnym losem, kobieta chce odejść z tego świata na swych własnych warunkach. Jednak by zrealizować ten plan, będzie potrzebowała pomocy Jeana. Czy przyjaciel zgodzi się spełnić jej ostatnią prośbę?

 

13.  „Oskarżeni: Sprawa Leo” (2016)
Premiera VOD: 1 lipca 2016

image041Czterdziestokilkuletni Leo mieszka z żoną Mary i pracuje w tartaku. Od kilku miesięcy para bezskutecznie stara się o dziecko. Niestety po serii długich i skomplikowanych badań, Leo dowiaduje się, że jest bezpłodny. Zdruzgotany tą informacją, chce powiedzieć o tym żonie. Ta jednak uprzedza go i oświadcza, że jest w ciąży…

 

[materiały prasowe Kino Świat]

kinoswiat

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: