Skip to main content
Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa w marcu w Polsce!

Na specjalną prośbę widzów już w marcu grupa Moscow City Ballet przyjedzie ponownie do Polski! Balet Viktora Smirnova – Golowanova to renomowana grupa, która w Polsce zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. Prezentują perfekcyjną technikę baletową i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych. Publiczność wychodzi ze spektakli zachwycona ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.

Moscow City Ballet przyjedzie do Polski z dwoma przedstawieniami: Jezioro Łabędzie oraz pierwszy raz w Polsce Śpiąca Królewna.

Spektakl  Jezioro Łabędzie jest najsłynniejszym i uwielbianym przez publiczność baletem Piotra Czajkowskiego. Nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca od kilku lat. Wątki miłosne, jak i dramatyczne przeplatają się ze sobą, niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo potęgowane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

Śpiąca Królewna to opowieść niezwykle poetycka. Autorzy libretta założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji umiejętności tancerzy. Akcja, w której księżniczka przychodzi na świat, wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem, a później zostaje obudzona przez pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę. Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami bohaterów.

Spektakle Moscow City Ballet wymagają ogromnego nakładu środków i wielkiego zespołu wykonawców, a od samych tancerzy – doskonałego opanowania sztuki tańca klasycznego. Skomponowana muzyka przez  Piotra Czajkowskiego, odznacza się doskonałością rzemiosła, łącząc osiągnięcia zachodniej techniki kompozytorskiej z pierwiastkami narodowymi. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną w choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.

Serdecznie zapraszamy!
Jezioro Łabędzie:
13.03.2017 – Bydgoszcz, Opera Nova
18.03.2017 – Miasto Ogrodów, Katowice
24.03.2017 – Teatr Polski, Wrocław

Śpiąca Królewna:
10 marca 2017 – Poznań – Sala Ziemi MTP
12 marca 2017 – Toruń-CKK Jordanki
14 marca 2017 – Łódź – Teatr Wielki
15 marca 2017 – Kielce – Kieleckie Centrum Kultury
16 marca 2017 – Warszawa – Hala Torwar
17 marca 2017 – Katowice – Miasto Ogrodów
20 marca 2017 – Gdynia- Teatr Muzyczny
22 marca 2017 – Kraków – ICE Kraków
23 marca 2017 – Wrocław – Teatr Polski
25 marca 2017 – Szczecin – Sala Koncertowa

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: