Skip to main content

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kino Atlantic zapraszają na

pokaz spektaklu NA ŻYWO w ramach cyklu National Theatre Live

OPERA ZA TRZY GROSZE

22 września o godz. 20:00 w Kinie Atlantic odbędzie się pokaz sztuki „Opera za trzy grosze”, transmitowanej na żywo w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii.

„Opera za trzy grosze” to trzydziesty pierwszy pokaz z serii „Oglądaj spektakle z cyklu National Theatre Live wraz z UW!”, wydarzenia objętego honorowym patronatem przez Jego Magnificencję Rektora UW, dr hab. Marcina Pałysa, prof. UW.

Londyn przygotowuje się do uroczystej koronacji królowej. Złodzieje są w gotowości, dziwki czekają na okazję, policja z trudem stara się utrzymać cały ten rozgardiasz pod kontrolą. Pan i pani Peachum, nieoficjalni przywódcy londyńskich żebraków, także wyczekują dnia koronacji jako okazji do dużego zarobku. Radosny nastrój małżonków mąci tylko to, że ich córka Polly nie wróciła na noc do domu. Za chwile okaże się, że dziewczyna poślubiła przestępcę, nożownika Mackie Majchra.

Adaptacji „Opery za trzy grosze” dla National Theatre dokonał Simon Stephens („Dziwny przypadek psa nocną porą”), reżyseruje Rufus Norris, dyrektor artystyczny NT („Każdy”, „Zawsze piękne”). W głównych rolach zobaczymy Rory’ego Kinneara („Hamlet”, Bill Tanner w trzech filmach o Jamesie Bondzie) jako Mackie Majchra oraz Rosalie Craig („Jak wam się podoba”) jako Polly Peachum.

Spektakl wyświetlany będzie z polskimi napisami i będzie trwał około 180 minut wliczając jedną przerwę.

Dzięki współpracy z Samorządem Studentów oraz Samorządem Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, Kino Atlantic będzie mogło zaprezentować ten wyjątkowy spektakl, transmitowany w Polsce dzięki regionalnemu dystrybutorowi CIKANEK Film Sp. z o.o.

Cennik biletów:

50 zł – bilet normalny

45 zł – bilet ulgowy (dla studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty Kinomana)

35 zł – bilet dla studentów / doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego

Bilety dostępne w kasach Kina Atlantic oraz na www.kinoatlantic.pl!

Partnerzy:

Uniwersytet Warszawski

Radio Kampus

Entropia Słowa

Teraz Teatr – www.terazteatr.pl

e-teatr.pl – www.e-teatr.pl

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: