Skip to main content

Witajcie w listopadzie! Wraz z tym deszczowym i zimnym miesiącem nadchodzą kolejne darmowe gry z oferty PS Plus! W tym miesiącu szczerze przyznam, że czuję nawet drobną ekscytację. Dlaczego? Dlatego, że ogłoszone dzisiaj tytuły kompletnie nic mi nie mówią, a przynajmniej jeden z nich wydaje się być intrygujący. O jakie produkcje mi chodzi? Szczegóły znajdziecie poniżej! Listopadowe gry PS+ ujawnione!

Czym jest PS+? (PS Plus)

PS+ (Plus) to usługa abonamentowa, która pozwala grać online na konsolach z rodziny Playstation. Miesięczna subskrypcja kosztuje aktualnie 37zł, roczna natomiast 240zł. Oprócz możliwości gry online wszyscy abonenci otrzymują również dostęp do bezpłatnych dodatków, zniżek, a także dwóch pełnych gier w miesiącu. Nowe tytuły zostają ujawnione w ostatnią środę miesiąca, a pojawiają się „do ściągnięcia” w pierwszy wtorek. #Ważne – posiadając opłacony abonament możecie dodawać gry do Biblioteki, ale oczywiście nie musicie w nie grać. Możecie je po prostu zbierać. Dodać można jedynie produkty aktualnego miesiąca, ale w późniejszym terminie grać (i pobierać) wszystkie dodane wcześniej. #Ważne2 gry nie są nasze na zawsze, działają dopóki opłacamy abonament. Jeśli tego nie robimy tracimy do nich dostęp, który jednak po ponownym opłaceniu abonamentu wraca (chociaż Sony zastrzegło, że nie musi tak być z każdym tytułem).

Co w Listopadzie 2019 w PS Plus?

Jak już wcześniej wspomniałem: nie bardzo mam pojęcie czym są listopadowe gry PS+, pochodzą z jakiegoś dziwnego okresu w którym przez jakiś czas nie interesowałem się grami i nie kupowałem pism poświęconych najnowszym produkcjom. Na pierwszy ogień idzie NiOh czyli trzecioosobowa gra akcji osadzona w czasach feudalnej Japonii. W grze uświadczymy sporo przemocy, ciekawych ataków oraz groźnych demonów. Kolejnym tytułem dostępnym w PS Plus będzie natomiast Outlast 2 czyli produkcja idealna na Halloween (i okres po nim). Outlast to survival horror w którym przyjdzie nam zwiedzać ponure lasy i odkryć tajemnicę pewnego groźnego kultu.

NiOh prezentuje się znakomicie, grafika jest świetna, przejrzysta i mroczna. Oprawa audiowizualna majaczy gdzieś pomiędzy klasykami jak Onimusha, a kultowym już Dark Souls. Przed nami godziny walki, dopracowywania technik i szybkiego wprowadzania śmiercionośnych ciosów.

Outlast 2 to produkcja mroczna w której eksplorujemy ponure lasy i miasteczka. W grze jesteśmy dodatkowo całkowicie bezbronni więc to my jesteśmy zwierzyną, której pozostaje jedynie kryć się w cieniu. Na podorędziu mamy jednak kamerę, której różne tryby (np. noktowizor) pozwalają nam wypatrywać i unikać wrogów.

Szczerze przyznam, że listopadowe produkcje jawią się iście fascynująco. NiOh pobiorę, gdy tylko się pojawi i z chęcią wgryzę się w ten japoński klimat, którego nie czułem od czasów Playstation 2. Outlast niestety zignoruje, gdyż nie mam już takich nerwów jak kiedyś i gry pełne mrocznych „wyskakiwajek” zza każdego krzaka to nie dla mnie.

Gry pojawią się już w najbliższy wtorek (05.11.2019) po godzinie 17:00 i zastąpią The Last of US oraz MLB The Show 19. Szykuje się świetny miesiąc z mniej znanymi, ale zdecydowanie wartymi poznania produkcjami.

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: