Skip to main content

Dziś (12.11.2018) zmarł jeden z najwybitniejszych twórców komiksów czyli niezrównany Stan Lee. Ten uroczy i pełen energii człowiek znany był przede wszystkim jako współtwórca Spider-Mana, a także producent większości filmów Marvela, w których to zaliczał raz za razem gościnne występy. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie dzięki niemu Marvel z małego lokalnego wydawcy stał się najważniejszym i największym komiksowym graczem na świecie. Oprócz wspomnianych przygód Człowieka Pająka ten wielki artysta czuwał też przy narodzinach m.in. Iron Mana, Hulka, Doktora Strange, Fantastycznej Czwórki, Daredevila, Czarnej Pantery, Thor’a oraz X-Menów.

Lee już za życia uważany był przez swoich fanów za ikonę i postać nietuzinkową. W 1947 roku ożenił się z modelką Joan Boocock (1922–2017). Mają córkę Joan C. – to właśnie ona poinformowała o śmierci swojego ojca.

W 2008 roku Stan Lee został uhonorowany Narodowym Medalem Sztuki. W komunikacie skierowanym do mediów Joan C. powiedziała o swoim ojcu: „Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym, najbardziej przyzwoitym człowiekiem” Będzie nam Ciebie brakować Stan!

Sprawdźcie również listę wszystkich najważniejszych filmów „ostatniej generacji” w których pojawił się gościnnie lub przy których współpracował. Lista tutaj.

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: