Skip to main content

Przełomowa kinowa technologia ScreenX wkracza do Polski! „Poczuj głębię filmu” w Cinema City!

Już 7 marca Cinema City w swoim kinie w warszawskiej Galerii Mokotów uruchomi pierwszą w Polsce salę w nowoczesnym formacie ScreenX. ScreenX to pierwsza technologia, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali. Dzięki temu obraz otacza widza, sięgając poza jego pole widzenia aż do kąta 270 stopni. To zupełnie nowe kinowe doświadczenie, które daje wrażenie dosłownie „zanurzenia się” w filmie. Poczuj głębię filmu i poznaj kino 270 stopni na ekranach ScreenX!

ScreenX to pierwsza na świecie technologia multi-projekcyjna, która zapewnia kinomanom panoramiczne doznanie w aż 270 stopniach, rozciągając ekran na boczne ściany sali kinowej. Technologia wykorzystuje do tego szereg projektorów, łącznie nawet 12, umieszczonych z każdej strony sali. Dzięki specjalnemu algorytmowi obrazy z tych projektorów łączą się w jeden płynny wizualny przekaz i wyświetlane są na ekranie głównym i ekranach skrzydłowych, pod łącznym kątem aż 270 stopni. Rozciągnięcie obrazu następuje w najbardziej kluczowych momentach akcji, by spotęgować efekty danej sceny, dzięki temu boczne ekrany dopełniają fabułę dziejącą się na ekranie głównym. Tak wyświetlany obraz pozwoli widzowi doświadczyć zupełnie nowej głębi filmu!

https://www.youtube.com/watch?v=zL48JXuX0F4

Podczas gdy standardowe technologie opierają się na ekranie głównym, ScreenX wykorzystuje przestrzeń kinowego audytorium rozszerzając ekran na ściany boczne sali, co pozwala na zupełnie nowy odbiór filmu! Widzowie mają wrażenie „otoczenia” kinową akcją, dzięki czemu wręcz namacalnie w niej uczestniczą. Dodatkowo, technologia zapewnia wysoce wciągające wrażenia bez użycia żadnych rekwizytów czy narzędzi, które mogą przeszkodzić w odbiorze. ScreenX to zupełnie nowy poziom kinowych przeżyć, których trzeba spróbować! Cinema City w Galerii Mokotów będzie pierwszym kinem w Polsce z salą w technologii ScreenX.

Już teraz w innowacyjnej technologii można zobaczyć film o niesamowitej, jednej z najpotężniejszych wśród superbohaterów Avengersów, nadludzko silnej kobiecie, czyli Kapitan Marvel, a niedługo na ekranie ScreenX pojawią się: Shazam!, Godzilla czy Pokémon: Detektyw Pikachu.

Technologia ScreenX została opracowana i po raz pierwszy wdrożona w Korei Południowej w 2012 roku i od razu podbiła serca kinomanów i wielbicieli mocnych przeżyć. Misją twórców ScreenX jest zapewnienie jeszcze bardziej wciągającego kinowego doświadczenia i rzeczywiście technologia ta dostarcza całkiem nowe wrażenia, jakich w polskich kinach jeszcze nie było!

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: