Skip to main content

Dokładnie dziś startuje drugi sezon serialu „Zbrodnia” w telewizji AXN. Ponieważ wielu z Was nigdy o tym serialu nie słyszało, postanowiłem przybliżyć „z czym to się je”, aby jak najwięcej osób mogło się o nim dowiedzieć.

Pierwszy sezon to trzyodcinkowa produkcja, dziejąca się nad polskim morzem, konkretnie na Helu. Fabuła opowiada oczywiście o morderstwie i dwójce policjantów starających się rozwiązać kryminalną zagadkę, w którą zamieszany może być dosłownie każdy. Ofiar oczywiście z każdą chwilą jest więcej, śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane i sięgające daleko w przeszłość.

64807.12

Zbrodnia” jest polską wersją szwedzkiego serialu Morden i Sandhamn. Dzięki przeniesieniu akcji nad morze, jest zresztą do niego łudząco podobny. W rolach głównych zobaczyć możemy Magdalenę Boczarską, Wojciecha Zielińskiego, Joannę Kulig, Dorotę Kalag czy Radosława Pazurę.

Dlaczego warto? Obraz cechują przepiękne zdjęcia nadmorskich widoków oraz ciekawa zagadka, którą całkiem nieźle rozwiązuje się razem z bohaterami. Jest trochę mrocznie, trochę chłodno – ale niezwykle klimatycznie.

15 października startuje sezon 2, tym razem oparty na książce W zamkniętym kręgu, kolejnej części bestsellerowego cyklu szwedzkiej pisarki, Viveki Sten (cały Szwedzki serial, to właśnie jej książki). Zmienił się reżyser, tym razem serial tworzy Sławomir Fabicki. Lekkiej zmianie ulega też obsada, oprócz aktorów poprzedniego sezonu pojawią się także Agnieszka Michalska, Tamara Arciuch, Aleksandra Popławska, Łukasz Nowicki oraz Rafał Cieszyński.

z16757907Q,--Zbrodnia--

Jest to pierwsza produkcja AXN Polska i warto ją sprawdzić, zwłaszcza jeśli mamy słabość do szwedzkich kryminałów ze wszystkimi ich wadami i zaletami – czyli powolną, ale systematyczną akcją, pięknymi, ale zimnymi widokami, oraz oszczędnym, ale dobrze obsadzonym aktorstwem. Ja pierwszy sezon „łyknąłem” dosłownie na raz i pozostał mi pewien niedosyt, na szczęście już dziś się to zmieni – nie mogę się doczekać 🙂

michalska_agnieszka_02_cpx2Rozmawiam z Agnieszką Michalską, aktorką filmową i teatralną, która zagrała w drugim sezonie serialu telewizji AXN „Zbrodnia”.

Cześć! Startuje właśnie drugi sezon serialu „Zbrodnia” w którym grasz…

Gram żonę zamordowanego. Wokół morderstwa mojego męża rozgrywa się akcja nowej serii. Jestem jedną z podejrzanych.

Serial o którym mówimy to adaptacja książki W zamkniętym kręgu, bestsellerowego cyklu szwedzkiej pisarki, Viveki Sten. Czytałaś może czy produkcja stacji AXN jest pierwszym kontaktem z tematem?

Widziałam pierwszą serie „Zbrodni” w telewizji. Urzekły mnie przepiękne zdjęcia Witka Płóciennika, zresztą prywatnie kolegi z równoległego roku Łódzkiej Filmówki, z wydziału operatorskiego.

Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w tej produkcji, mam wrażenie, że ostatnio unikasz seriali, za to częściej można Cię spotkać na deskach Warszawskich teatrów.

Informacja o tym,  że zostałam wybrana z castingu do tego serialu bardzo mnie ucieszyła również ze względu na możliwość spotkania w pracy ze Sławkiem Fabickim – reżyserem tej serii. To zachęciło podwójnie. Można powiedzieć, że dzięki serialowi, po latach, wielu kolegów spotkałam na planie, co bardzo dobrze wpłynęło na współpracę.

Sama postać, którą gram w „Zbrodni” to ciekawe doświadczenie. Nie grałam do tej pory kobiety dojrzałej, bardzo bogatej, uwikłanej w swoje niestety nieszczęśliwe małżeństwo. Praca na planie serialu była wyczerpująca. Wszystkie moje sceny kręcone były nad samym lub blisko morza, a koniec kwietnia nie należał do zbyt ciepłych. Pogoda była bardzo kapryśna. Jednak ciekawa praca w dobrym towarzystwie rekompensowała niedogodności.

Jeśli o teatry chodzi, w czym aktualnie można Cię zobaczyć? I jak się miewa Twój monodram „Ślad”, który tak między nami – uwielbiam, widziałem go trzy razy.

„Ślad” ma się dobrze, dziękuję. Gram go w Teatrze WARSawy i sporo jeżdżę z nim po Polsce. Gram również w Teatrze Polonia w spektaklu „Kontrakt” i w Teatrze Komedia w bardzo zabawnym spektaklu „Człowiek dwóch szefów”.

Kiedyś w jakiejś książce Agathy Christie przeczytałem, że to zwykle żona stoi za morderstwem – tak będzie i tym razem?

Ja zawsze słyszałam, że kobieta stoi za sukcesami mężczyzny…. Mojemu serialowemu mężowi nie wiedzie się już jednak najlepiej… Oglądaj, to się przekonasz 🙂

Dziękuję Ci za odpowiedzi i nie mogę się doczekać rozwiązania sprawy tej tajemniczej zbrodni. Warto też wiedzieć, że Agnieszka bierze udział w zdjęciach do filmu „Ostatnia rodzina” o Beksińskich. Zagra w nim jedną z partnerek Tomasza Beksinskiego. W styczniu wejdzie na ekrany kin produkcja”Ekscentrycy czyli po jasnej stronie ulicy” w reż. Janusza Majewskiego, który w Gdyni otrzymał Srebrne Lwy. 

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: