Skip to main content

O kanale Epic Drama pisałem jakiś czas temu tutaj. Tym razem postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma najważniejszymi nowościami serialowymi, które pojawią się na tym kanale już w Styczniu. Weźcie je pod uwagę, gdy będziecie planować długie zimowe wieczory!

Wersal. Prawo krwi

Gatunek: Historie prawdziwe

Od środy, 3 stycznia, godz. 22:00

Witamy w świecie władzy i zdrady, miłości, pożądania i wojen — w świecie, w którym dworzanie nieustannie walczą o względy króla. Jest rok 1667. Król Ludwik XIV ma 28 lat i wreszcie sam rządzi Francją. Prześladują go wspomnienia zamachu stanu przeciwko jego ojcu — dlatego opuszcza stolicę i każe zbudować dla siebie piękny pałac w Wersalu. Arystokraci chętnie przenoszą się wraz z nim do pięknych wnętrz, nie zdając sobie sprawy, że władca chce ich w ten sposób uwięzić i kontrolować. Jednym z głównych celów Ludwika jest jego młodszy brat, zniewieściały dandys, ale też znakomity wojownik. Królewski dwór to także pole manewrów miłosnych dla jego żony, Marii Teresy. Czy zdoła ona odzyskać serce Ludwika i wygrać rywalizację z jego kochanką, siostrą króla Anglii? Oto Wersal w całym swoim okrutnym pięknie.

Rok: 2015
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: David Wolstencroft, Simon Mirren
Obsada: Stuart Bowman, George Blagden, Alexander Vlahos, Elisa Lasowski

Restauracja

Gatunek: Obrazy epoki

Od niedzieli, 14 stycznia, godz. 21:00

Poniedziałek, 7 maja 1945. II wojna światowa dobiega wreszcie końca, wszyscy wierzą, że teraz czeka ich jaśniejsza przyszłość. W centrum Sztokholmu, w świętującym koniec wojny tłumie, dwoje obcych ludzi wymienia szybki pocałunek, aby po chwili stracić się z oczu. Nina, dziewczyna z wyższej klasy, i Calle, pomocnik kucharza, nie wiedzą jeszcze, że ich krótkie spotkanie będzie miało burzliwe konsekwencje dla wielu ludzi. Dla rodziny Löwanderów koniec wojny to olbrzymia ulga. Löwanderowie prowadzą Djurgårdskällaren, wytworną restaurację w sercu Sztokholmu. W czasie wojny Gustaf, najstarszy syn, zdołał utrzymać rodzinny interes, choć dosyć wątpliwymi metodami. Teraz planuje prowadzić go nadal w ten sam sposób. Różnice zdań na ten temat sprawiają, że w rodzinie wybucha poważny konflikt dotyczący przyszłości restauracji. Ostateczna decyzja należy do Helgi, matki Gustafa, która wraz z Backe, szefem kuchni, trzyma pieczę nad rodzinnym interesem. Teraz staje przed nią nowe, trudne zadanie: musi utrzymać rodzinę razem i zapewnić przetrwanie restauracji w zupełnie nowym świecie.

Rok: 2017
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: Ulf Kvensler, Malin Nevander, Johan Rosenlind
Obsada: Hedda Stiernstedt, Charlie Gustafsson, Mattias Nordkvist, Suzanne Reuter, Adam Lundgren

Szpiedzy z Waszyngtonu

Gatunek: Wojny i konflikty

Od piątku, 19 stycznia, godz. 22:00

To już drugi sezon serialu stworzonego przez ekipę mającą na swoim koncie takie tytuły jak „Breaking Bad” czy „Mad Men”. Zobaczymy jeszcze więcej zwrotów akcji, zwycięstw i porażek siatki szpiegowskiej pracującej dla generała Waszyngtona w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Brytyjczycy zdobyli Filadelfię, pierwszą stolicę USA. Rosnące niezadowolenie Benedicta Arnolda, jednego z najbliższych sojuszników Jerzego Waszyngtona, zagraża przyszłości rewolucji. Przeciwnik ma więcej żołnierzy i więcej broni — Waszyngton musi polegać na swoich działających za linią wroga szpiegach, którymi dowodzi Abe Woodhull.

Rok: 2014
Sezon 2: 10 x 60 min
Twórcy: Craig Silverstein
Obsada: Jamie Bell, Angus Macfadyen, Seth Numrich, Daniel Henshall, Kevin McNally

Prawdziwa historia rodu Borgiów

Gatunek: Polityka i władza

Po śmierci Juana potęga Rodriga słabnie. Walkę w jego imieniu poprowadzi teraz ktoś młodszy i silniejszy: Cesare, który stopniowo przemienia się w groźnego i bezwzględnego wojownika, Księcia jak z wizji Machiavellego. Cesare chce rządzić Italią. To pragnienie, zimne i wyrachowane, przyniesie zniszczenie całemu półwyspowi — ale także jego rodzinie. Cesare, który wyszedł już z cienia swojego ojca, przejmuje kontrolę nad wszystkimi jego działaniami. Rodrigo wciąż jest zdeterminowany, aby zreformować Kościół, ale jego starania są skazane na niepowodzenie — zarówno z powodu korupcji w Watykanie, jak przez jego własne słabości i pokusy, którym ulega. Jednak Rodrigo, który zbliża się już do schyłku życia, odnajduje wreszcie wewnętrzny spokój. Lukrecja, która knuła spisek mający na celu zamordowanie Juana i widziała, jak Cesare zabija jej ukochanego Perotta, stara się wrócić do Boga i odnaleźć szczęście, które zawsze jej się wymykało. Ta niegdyś słodka, wrażliwa dziewczyna została wychowana w szacunku do swojego ojca. Teraz, kiedy Rodrigo musi wyjechać z Rzymu, wyznacza ją, aby zastępowała go pod jego nieobecność: Lukrecja zasiada nawet na papieskim tronie…

Od wtorku, 30 stycznia, godz. 22:10

Rok: 2011
Sezon 2: 12 x 60 min
Twórcy: Tom Fontana
Obsada: John Doman, Mark Ryder, Isolda Dychauk, Art Malik, Stanley Weber

Na usługach wroga

Gatunek: Wojny i konflikty

Od piątku, 26 stycznia, godz. 20:45

Akcja serialu rozgrywa się w zniszczonym londyńskim hotelu, wkrótce po II wojnie światowej. Głównym bohaterem jest oficer wywiadu, kapitan Callum Ferguson, który otrzymuje specjalne zadanie: ma przekonać niemieckiego naukowca Dietera do współpracy z brytyjskim lotnictwem przy projektowaniu silnika odrzutowego. Na świecie zaczyna się właśnie zimna wojna. Dla bezpieczeństwa narodowego Wielkiej Brytanii niezwykle ważne jest więc, by ta przełomowa technologia jak najszybciej trafiła na wyposażenie brytyjskiej armii. Aby nakłonić Dietera do współpracy z Brytyjczykami, Callum stosuje nietypowe metody. Między dwoma mężczyznami rodzi się przyjaźń, ale i pojawiają się napięcia: okazuje się, że nic nie jest tak proste, jak się wydaje. W miarę rozwoju akcji Callum spotyka kolejne osoby, których losy ściśle splatają się ze sobą. Należy do nich Victor, młodszy brat głównego bohatera, nie radzący sobie z traumatycznymi przeżyciami z czasów wojny; jest też Harold, były urzędnik ministerstwa spraw zagranicznych, który ujawnia niepokojące informacje na temat wybuchu wojny. W serialu pojawią się także Rachel, urocza Amerykanka zafascynowana Wielką Brytanią i zaręczona z najlepszym przyjacielem Calluma, oraz Kathy, młoda, zdecydowana pracownica wydziału ds. zbrodni wojennych, która stara się postawić przed obliczem sprawiedliwości zbiegłych zbrodniarzy.

Rok: 2016
Sezon 1: 12 x 60 min
Twórcy: Stephen Poliakoff
Obsada: Jim Sturgess, August Diehl, Charlotte Riley, Alfred Molina, Freddie Highmore, Phoebe Fox, Angela Bassett

 

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: