Skip to main content

Witajcie w grudniu! Czas leci nieubłaganie, a ja z powodu problemów ze zdrowiem trochę zaniedbałem bloga – w tym wpisy opowiadające o PS+. „Trochę” to delikatne słowo, zwłaszcza, że gry są już dostępne. Nie będę zbędnie przedłużał i od razu powiem o co chodzi.

Czym jest PS+? (PS Plus)

PS+ (Plus) to usługa abonamentowa, która pozwala grać online na konsolach z rodziny Playstation. Miesięczna subskrypcja kosztuje aktualnie 37zł, roczna natomiast 240zł. Oprócz możliwości gry online wszyscy abonenci otrzymują również dostęp do bezpłatnych dodatków, zniżek, a także dwóch pełnych gier w miesiącu. Nowe tytuły zostają ujawnione w ostatnią środę miesiąca, a pojawiają się „do ściągnięcia” w pierwszy wtorek. #Ważne – posiadając opłacony abonament możecie dodawać gry do Biblioteki, ale oczywiście nie musicie w nie grać. Możecie je po prostu zbierać. Dodać można jedynie produkty aktualnego miesiąca, ale w późniejszym terminie grać (i pobierać) wszystkie dodane wcześniej. #Ważne2 gry nie są nasze na zawsze, działają dopóki opłacamy abonament. Jeśli tego nie robimy tracimy do nich dostęp, który jednak po ponownym opłaceniu abonamentu wraca (chociaż Sony zastrzegło, że nie musi tak być z każdym tytułem).

Co w Grudniu 2019 w PS Plus?

W grudniu na PS4 pojawiły się dwie produkcje Titanfall 2 oraz Monster Energy Supercross – The Official Videogame.  Powiem Wam szczerze, że nie do końca byłem zadowolony z takiego przebiegu spraw, a to głównie dlatego, że plotki i przecieki mówiły o grudniowym prezencie od Sony w postaci God of War. Jednak gdy moje emocje trochę opadły to nawet poczułem trochę zainteresowania grudniową ofertą i pobrałem oba produkty na swój dysk, aby sprawdzić o co z nimi tak naprawdę chodzi. Nadzieje miałem naprawdę spore.

Titanfall 2 to szkielet dobrze znanego battle royale czyli Apex Legends. Generalnie historia wyglądała tak, że w wolnych chwilach pracownicy Respawn Entertainment tworzyli sobie moda dla własnej przyjemności, moda który wykorzystywał właśnie świat i bronie Titanfall’a. Pewnego dnia jeden z bardziej śmiałych developerów pokazał stopień zaawansowania „komuś wyżej”, a resztę historii znacie. Titanfall to strzelanka z widoku „z oczu”, aczkolwiek bardzo często oprócz biegania na własnych nogach przyjdzie nam zasiadać za sterami potężnego mecha. Zacząłem kilka dni temu kampanię fabularną (świetny dubbing PL) i mam nadzieję wkrótce Titanfall’a przejść. Całkiem przyjemna produkcja.

Monster Energy Supercross – The Official Videogame to gra o wyścigach motorów na licencji. Wyścigi dzieją się na zamkniętych arenach motocrossowych. Jeździmy więc w kółko i staramy się zyskać jak najlepsze miejsce. Grafika jest całkiem niezła, ale niech Was to nie zwiedzie: ja gram w rozmaite gry od prawie 25 lat, a w coś takie nie miałem szansy zagrać od przynajmniej dekady. Na pierwszym zakręcie wyleciałem z trasy, nikogo nie udało mi się już dogonić, a po 5 minutach gra była już skasowana z mojego dysku. Szczerze nie polecam!

 

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: