Skip to main content

Dzień dobry! Jak mogliście zauważyć w ostatnich miesiącach nie informowałem o najnowszej ofercie Playstation Plus robiąc sobie małą przerwę od blogowania. W tym miesiącu z okazji dziesiątej rocznicy istnienia tej usługi postanowiłem jednak powrócić do comiesięcznych aktualizacji, tym bardziej, że już wkrótce otrzymamy naprawdę ciekawe produkcje.

Czym jest PS+? (PS Plus)

PS+ (Plus) to usługa abonamentowa, która pozwala grać online na konsolach z rodziny Playstation. Miesięczna subskrypcja kosztuje aktualnie 37zł, roczna natomiast 240zł. Oprócz możliwości gry online wszyscy abonenci otrzymują również dostęp do bezpłatnych dodatków, zniżek, a także dwóch pełnych gier w miesiącu. Nowe tytuły zostają ujawnione w ostatnią środę miesiąca, a pojawiają się „do ściągnięcia” w pierwszy wtorek. #Ważne – posiadając opłacony abonament możecie dodawać gry do Biblioteki, ale oczywiście nie musicie w nie grać. Możecie je po prostu zbierać. Dodać można jedynie produkty aktualnego miesiąca, ale w późniejszym terminie grać (i pobierać) wszystkie dodane wcześniej. #Ważne2 gry nie są nasze na zawsze, działają dopóki opłacamy abonament. Jeśli tego nie robimy tracimy do nich dostęp, który jednak po ponownym opłaceniu abonamentu wraca (chociaż Sony zastrzegło, że nie musi tak być z każdym

Co w lipcu 2020 na PS Plus?

W tym miesiącu oferta PS+ pojawiła się znów kilkanaście godzin wcześniej, ale co ciekawe tym razem obyło się bez przecieków. Z okazji okrągłej rocznicy otrzymamy również trzy produkcje, a nie jedynie dwie. Na pierwszy ogień sportówka, którą nawet miałem kupić na poprzedniej promocji, na szczęście się wstrzymałem, a mowa tutaj o NBA2k20! Następną dużą darmówką będzie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration czyli Lara Croft. Na sam koniec nasze konsole zaszczycie ERICA czyli bardzo przyjemna (i dość krótka) przygodówka, która tak naprawdę jest interaktywnym filmem z żywymi aktorami.

NBA2K20 to najnowsza gra z serii bardzo udanych i jednocześnie szeroko krytykowanych koszykówek. Generalnie sama gra jest świetna jeśli chcemy poznać zasady tego sportu i w wolnej chwili pograć z kimś sparingowe mecze, problemy zaczynają się wtedy, gdy naprawdę się wkręcimy i chcemy przy tej produkcji spędzić trochę czasu – przed nami niczym w serii FIFA wyrastają lootboxy, skrzyneczki czy inne upierdliwe diamenty w dodatku działające bardziej na zasadzie gry losowej. Mimo to z pewnością pogram i to w pierwszej kolejności!

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration to naprawdę niezła gra akcji o wciągającej i wielowątkowej fabule. Dla jednych hołd w kierunku Lary Croft i świetny restart jej przygód, dla innych klon Uncharted. Tak czy siak zdecydowanie musicie w to zagrać!

Erica to z kolei przygodówka z żywymi aktorami opowiadająca o dziewczynie, traumatycznych przeżyciach z młodości i wielkim spisku pewnego kultu. Generalnie gra jest prosta, żeby nie powiedzieć prostacka, ale bardzo dobrze mi się w nią grało i ukończyłem ją z wielką radością. Rzeczoną produkcję możecie przechodzić na padzie lub tak jak ja – na telefonie za pomocą specjalnej aplikacji wspomagającej dostępnej w sklepach Play i AppStore. A przy tym główna bohaterka jest śliczna, no jest!

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: