Skip to main content

W 2020 nie mogliśmy uczestniczyć w wielu aktywnościach, między innymi nie dało się swobodnie pójść do teatru. Oczywiście niektórym z Was się udało, ale 25% publiczności i 2h w maseczce ochronnej to raczej mocne utrudnienie i wielkie odebranie wszelkiej radości z samego uczestniczenia w jednej z najcudowniejszych form sztuki. Tym większa moja radość, że pierwsze i jedyne spotkanie teatralne w tym roku, w którym udało mi się wziąć udział wiąże się z moim ulubionym teatrem Warsawy, a to za sprawą premiery spektaklu Stand Up’owego: Zamknięci w sobie.

Zamknięci w sobie to Stand Up, który „żywą” premierę miał jakiś czas temu, a teraz powrócił z premierą online. Spektakl to kontynuacja Sceny Debiutów czyli występów 8 młodych komików, którzy jak można się domyślać „debiutują” w tej jakże trudnej roli.

Ósemka osobowości to osiem spojrzeń na otaczający nas świat i aktualną sytuację jakże trudnego dla wszystkich roku. Poziom żartów jest zdecydowanie różny, jednak każdy znajdzie tam coś dla siebie. Przyznam szczerze, że niektóre żarty lub historie w ogóle mnie nie śmieszyły, ale dzięki zdecydowanie szerokiej różnorodności charakterów były i takie na których szczerze prychłem. Warto odnotować również, że najlepszą robotę robiły tutaj kobiety, których występy zdecydowanie prezentowały lepszy, ciekawszy i bardziej wartki poziom niż męskiej części. Tematy bywały różne – związki, typy żartów, a nawet śmierć – dla każdego coś (lub nie!) miłego.

Zaznaczę jednak ponownie, iż są to debiutanci, których flow nie zawsze zadowala wysublimowane gusta publiczności. Przez większość czasu bawiłem się dobrze, aczkolwiek jestem pewien, że większość rzeczy zrobiłbym lepiej (i to z marszu wymyślając dowcipy na bieżąco, a co dopiero mówiąc o przygotowaniu!). Natomiast „Scena Debiutów” to bardzo fajna inicjatywa i po prostu warto ją wspierać. Sam pamiętam jak już prawie dekadę temu jedna dobra dusza wpuściła na scenę mnie – i była to jedna z piękniejszych przygód jakie pamiętam. Być może nie pękniecie ze śmiechu, ale warto dać im szansę.

„ZAMKNIĘCI W SOBIE” – LOCKDOWN STAND UP: 

17 grudnia, godz. 18.00 – premiera ONLINE

18 grudnia, godz. 18.00
19 grudnia, godz. 18.00
20 grudnia, godz. 18.00
22 grudnia, godz. 18.00
Bilety: 15 zł.
Każdy link jest aktywny 12 h od godziny startu wydarzenia.
Aby obejrzeć spektakl należy wysłać mail: bilety@teatrwarsawy.pl.
Treść:
„Zwracam się z prośbą o przesłanie dostępu do spektaklu „ZAMKNIĘCI W SOBIE” w wersji online w terminie (dzień i godzina). – w odpowiedzi otrzymacie możliwość wniesienia opłaty na konto bankowe Teatru.
Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: