Skip to main content

Halloween w tym roku zapowiada się wyjątkowo dobrze – kilka całkiem ciekawych horrorów zmierza do kin. Jednym z nich jest recenzowany w tym tygodniu Zombieland 2 czyli kontynuacja nieźle obsadzonego hitu grozy sprzed lat. Ponieważ jestem osobą, która na wspomnianą produkcję rzeczywiście czekała – napisałem kilka dni temu również pełną recenzję, którą znajdziecie tutaj. Jeśli preferujecie krótkie teksty i kilka prostych argumentów to zapraszam poniżej. Zapraszam również do sieci Multikino – dziś #Megaśroda i bilety w atrakcyjnych cenach!

  • Zombieland 2

O czym: 10 lat od zakończenia części pierwszej przychodzi nam śledzić dalsze losy czwórki przyjaciół. W świecie opanowanym przez krwiożercze potwory.

Dlaczego tak: Bo to kontynuacja rewelacyjnej komedii sprzed lat! Bo w obsadzie znaleźli się Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin czy Rosario Dawson! Bo to wielka beczka rozmaitego fanserwisu na którą czekaliśmy od lat! Jest lekko, zabawnie ale i krwawo. Film ogląda się bardzo przyjemnie, bez większej refleksji – po prostu dobra zabawa, której potrzebowaliśmy! Niektóre efekty są dobre, a scenariusz nie nudzi.

Dlaczego nie: Ponieważ Zombieland 2 jest komedią to brakuje atmosfery grozy. Niektóre krajobrazy są trochę zbyt puste, brakuje mi też jakichś większych problemów i szerszej skali całego przedsięwzięcia. To byłby lepszy serial niż film (co było w ogóle pierwotnym pomysłem).

Kiedy: Jeśli tak jak ja czekaliście 10 lat na kontynuacje jednej z ciekawszych zombie produkcji – to biegniemy do kina! Bo wypada znać temat i bohaterów. Jeśli nie… poszukajcie w serwisach VOD jedynki i zacznijcie od niej.

Piotrek Gniewkowski (Niekulturalny)

Krytyk filmowy i teatralny, zapalony gracz konsolowy i komputerowy. Od kilku lat pracuje w branży reklamowej przy projektach influencerskich. Zakochany w najnowszych technologiach. W wolnych chwilach fotografuje Warszawę.

Zostaw komentarz: